Ako vybrať dlažbu, ktorá vám vydrží desaťročia

Dlažba ovplyvní vzhľad vášho domova na mnoho rokov dopredu, preto všetok čas, ktorý investujete do jej výberu sa vám v budúcnosti mnohonásobne vráti. Získate nadčasovú domácnosť, v ktorej sa budete dobre cítiť vy, vaša rodina a vaši priatelia.

Pozrime sa teda na to, ako správne vybrať dlažbu do rôznych častí vášho domu a na čo pri tom pamätať.

Dlažba do kúpeľne

Pri výbere dlažby do kúpeľne je najdôležitejšia bezpečnosť. Podľa medzinárodne uznávanej stupnice protišmykovosti (podľa normy DIN 51130) je do kúpeľní vhodná dlažba s označením protišmykovosti R10. Mnohým sa v kúpeľní páčia leštené dlaždice. Tieto sú však zo všetkých najšmykľavejšie, a preto ich odporúčame najmä ako obklad stien.

Kúpeľna zväčša nebýva najväčším priestorom domu, no ak použijete veľkoplošné dlaždice, dokážete opticky zväčšiť aj malú kúpeľnu.

Odborná rada: pri kombinácii farieb do kúpeľne použite najviac 3 farby obkladu. Viac farieb prinesie do kúpeľne pocit disharmónie a naviac dlažba môže skôr stratiť módny šmrnc.

Naša voľba do vašej kúpeľne – Vita Gloss od Ceracasa

Dlažba do kuchyne

Predstavte si bežný týždeň vo vašej kuchyni. V pondelok máte Taliansko, vo štvrtok Indiu a v sobotu Grécko. Koľkokrát sa stane, že sa pri varení rôzne druhy potravín, šťavy, mastné oleje a iné dobroty tekutiny vylejú na dlažbu?

Väčšina z nás už takejto situácii čelila hoci to nie je žiadna hanba, dlažba by takúto záťaž mala zniesť. Vyberajte ľahko umývateľné materiály a pokiaľ je to možné, vyhnite sa farebným odtieňom bielej. Tie sa čistia zo všetkých najťažšie (vieme to z vlastnej skúsenosti). Ak predsa len chcete v kuchyni bielu, využite doplnkoy — biely stôl, dekoráciu či záclony.

Nová séria Aston – imitácia matného kameňa

Kuchyňa je tiež miesto, kde sa často manipuluje s hrncami, spotrebičmi a inými ostrými predmetmi. Aby ste nedostali infarkt, ak vám náhodou taký spotrebič spadne na zem, vyberte za dlažbu tvrdší materiál, ktorý toho viac znesie.

Dlažba na terasu a k bazénu

Terasa a bazén sú často centrálne prvky exteriéru. Je to miesto, kde radi relaxujete po práci a kde trávite čas s priateľmi. Správna dlažba môže z vášho exteriéru urobiť estetické ale aj praktické miesto. Ako?

Najideálnejí a najobľúbenejší materiál na terasu a okolie bazéna je prírodný kameň. Jeho výhodou je, že je odolný a vydrží, takpovediac, večne.

Pri výbere dlažby k bazénu myslite najmä na jej protišmykovosť. Materiál, ktorý rýchlo schne vám zas zaručí, že po kúpaní vám pri bazéne nezostanú kaluže vody.

Myslite takisto na nasiakavosť materiálu. Ak materiál drží vodu, v mrazoch sa môže stať, že sa začne droliť a rozpadávať.

Dlažba k bazénu alebo na terasu Samoa Moon Aquamarine

Kde nájsť najkvalitnejšiu dlažbu?

Nepreháňame. Kvalitná dlažba je investícia, ktorá z vášho domova urobí príjemné miesto doslova na desaťročia dopredu. Najkvalitnejšie dlažby spravidla pochádzajú z Talianska, Portugalska a Španielska. Vždy platí, že seriózny výrobca uvádza krajinu pôvodu, nie len „vyrobené v EU“ a pod. Práve španielsky výrobca keramiky Ceracasa prináša už skoro 40 rokov luxusnú dlažbu tým, ktorým záleží na kvalite.

Túto dlažbu môžete mať aj vy — sme exkluzívnym dodávateľom značky Ceracasa na Slovensko. Vyberte si z najnovšej ponuky a dajte vášmu novému domovu autentický dotyk luxusu.

Ceracasa logo
Zdieľať článok

Obsah článku

Objavte najnovšie trendy

Steel

mramorový obklad mramorova kupelna leskly tmavy čierny biely mramor imitacia mramoru

Naos Gloss

Vita Gloss

brazilsky mramor, hnedy mramor luxusna dlažba obklad ceracasa španielsko

Patagonia Gloss

pastelové farby, obklad staro ružový matný pastelový

Croma

Couture

Steel

mramorový obklad mramorova kupelna leskly tmavy čierny biely mramor imitacia mramoru

Naos Gloss

Vita Gloss

brazilsky mramor, hnedy mramor luxusna dlažba obklad ceracasa španielsko

Patagonia Gloss

pastelové farby, obklad staro ružový matný pastelový

Croma

Couture

× Ako vám môžeme pomôcť? Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday